??בעלך לא זורם עם הרעיון לקחת תומכת לידה

Updated: Apr 5, 2020

בס"ד

בעלך מתנגד שתקחי דולה?

סיפור השגחה פרטית אמיתי אמיתי!!!

אור לחג מתן תורה התשע"ו

פנתה אלי אשה מקסימה, מתעניינת בקורס הכנה ללידה, מעניין אותה בעיקר הכנה נפשית ורוחנית לקראת הלידה השלישית שלה, מתעניינת גם בתומכת אך בעלה מתנגד לרעיון.

החלטנו שנתחיל בהכנה פרטית עם דגש על מה שהכי חשוב לה ונראה איך ממשיכים...

נפגשנו וממש התחברנו, המפגש הראשון של ההכנה היה נהדר, עשינו הרפיה, דיברנו על מעמד הלידה, על ההורמונים בלידה, ואיך ההסתכלות שלי משפיעה על העשיה שלי בלידה ועל החוויה שלי בלידה, ואיך הכל קשור בהכל בלידה גוף-נפש-נשמה! אורות!!

ליד השער כשליוויתי אותה אמרתי לה בעדינות, תראי, אני שאלתי פעם מישהי מאד וותיקה ומוערכת בתחום הליווי, אשה יראת שמיים, מה עושים כאשר האשה רוצה תמיכה והבעל חושב שזה "שטויות", אותה אשה אמרה לי:

"תראי, האמת שאני בדרך כלל לא אומרת כלום, הרצון צריך לבוא ממנו, אבל אם יש מקום להגיד ויש מקום לשמוע אני אומרת שזה דבר שנהוג במסורת שלנו מימים ימימה, בכל הדורות, ורק בשתי הדורות האחרונים שהתחילו ללדת בבית חולים נכנסו הגברים ללידה, וליולדת אין תמיכה, ושאפשר ללמוד על החשיבות של התומכת מהגמרא וההלכה שמתירים לחברה לחלל שבת כדי להדליק לה נר וכו' מראה את החשיבות שיש לה".

ואני אמרתי ליולדת המתוקה שלי, תתפללי על זה, אל תגידי לו כלום, אם יש מקום, תגידי לו את זה, שזה דבר מאד מקובל ונהוג במסורת היהודית, אם לא, אל תגידי כלום, ונראה מה יהיה, ונפרדנו.

בוקר למחרת בעלי שיחיה מתקשר אלי: "אמא תשמעי איזה סיפור של השגחה פרטית",

אני:" נו, נו, השגחה פרטית... ספר..."

הוא:" מעלה אותי היום טרמפ בחור נחמד, אחלה בחור, אנחנו מדברים וזה... כמה ילדים יש לך? 3, כמה לך? 2, אשתי צריכה ללדת עוד חודש... אה, אני שואל אותו יש לכם תומכת? (חמוד בעלי, תמיד מעורר את הגברים לחשיבות הנושא, ממש שלוח מצווה), קיצר הוא אומר לי לא יודע וזה, מה היא צריכה את זה וכו' ואני מספר לו כמה זה חשוב, ועל הלידה הראשונה שלנו שלא ידענו... ושאשתי דולה, והוא שואל אותי מי אשתך?

ניחשתם? יופי, אז זה אותו הבעל של היולדת המתוקה... והוא אומר לבעלי איך הוא שמח שהוא עכשיו יודע מי עושה הכנה עם אשתו ואיך הוא נרגע...

אני לא מספיקה לנתק איתו וגלית בממתינה,

כולה מרוגשת ואני שומעת את החיוך שלה על השפתיים "בעלך כבר דיבר איתך?" היא שואלת אותי

וגם אני עם חיוך רחב על השפתיים והתרגשות בלב: "כן, ראית מה זה ה' יתברך? אמרתי לך תתפללי על זה"...

והיא אומרת לי

"יו בקושי אפילו הספקתי, רק טיפה, הבוקר 5 דק' לפני שהוא יצא....

והוא התקשר אלי, ואמר לי נראה לי שתיקחי תומכת, זה ממש יעזור לך...

איך הוא התהפך בבת אחת... איך הוא שמח שזה בעלך..."

ושתינו מתרגשות ביחד.

אז תראו מה זה...

כוחה של התבטלות למציאות...

כוחה של אמונה (אם ה' ירצה אחרת בשבילי, יהיה אחרת, בנתיים הוא יודע מה הכי טוב ואני יעשה מה שמתאפשר לי כדי להתקרב אליו וללדת בשמחה- הכנה ללידה)

וכוחה של תפילה... 5 דק' תפילה כשהילד הגדול חולה אתה בבית, ותפילה קטנה שלי אחרי שפגשתי אותה איך היא מתוקה ואיך כיף לנו יחד ואיך הייתי רוצה להיות אתה בלידה...

וה' פועל ניסים וישועות שאנחנו המתכננות האלופות בחיים לא היינו חושבות לתכנן...טרמפ!

ואת הכלים האלה ניקח אתנו גם ללידה בעזרת ה'- איך אני מתמודדת בצורה הכי חיובית עם העלילה שה' רקם לי לרגע זה, איזו השתדלות אני יכולה לעשות ותועיל לי ואיזו השתדלות עלולה להיות בוסר או דחיקת השעה? חיבור פנימי למה שמרגיש לי נכון, ותפילה!

ולא רק לתפילה, לכל יום ושעה בחיים, ונזכה למתיקות גדולה...

שנזכה!

21 views0 comments

Recent Posts

See All